Všetky družstvá MBK zasiahli do hry

Ako prvé zasiahli do bojov o body mladšie mini, ktoré v predohrávke v stredu 5.3.2008 cestovali do Serede. Proti chlapcom jasne vyhrali, aj keď sa nevyvarovali zbytočných chýb vyplývajúcich z nedostatočnej koncentrácie počas niektorých úsekov hry, predovšetkým v obranných činnostiach. Lok. Sereď - Stará Turá 32:68 a 32:54.

Vo štvrtok 6.3.2008 predohrali doma stretnutie juniorky s Vrbovým. Po priemernom výkone zdolali svojho súpera vysoko o 43 bodov 84:41.

Staršie mini cestovali do Nitry, kde sa stretli s domácim družstvom v kategórii mladších žiačok. Taktovku držalo v stretnutiach naše družstvo a vysoko vyhralo. Nitra - Stará Turá 50:86, 27:80.

V sobotu 8.3.2008 zohrali doma dôležité prvé finálové dvojstretnutie Oblastnej súťaže mladšie žiačky „A" s družstvom Lúky Bratislava „A". Skôr sa zbavili nervoziy súperky a skóre narastalo v ich prospech v prvej štvrtine až na 4:16, keď našim sa nedarilo skórovať ani z vyložených pozícií. Tento rozdiel už potom prakticky vydržal až do konca a naše prehrali 61:74. O svojich schopnostiach sa mohli presvedčiť naše hráčky v druhom stretnutí, keď vyhrali v prvých troch štvrtinách a poslednú prehrali len o štyri body a celkove vyhrali 72:65. Je to povzbudzujúci výsledok pred odvetou v Bratislave 29.3.2008 a potom na MS.

Prípravka sa vybrala na priateľské stretnutia do Trnavy, kde sa stretla zo svojimi vrstovníčkami. I keď boli dievčatá nervózne, predsa si zo súperom poradili a napokon vyhrali 20:39 a 10:38.

V nedeľu 9.3. uzavrelo tohtotýždenný maratón stretnutí družstvo starších žiačok, ktoré hostilo družstvo Trnavy. S favoritom dokázalo naše družstvo držať krok len v druhom stretnutí. Prehrali 47:80 a v druhom prijateľne 56:69.