Ťažký víkend

V sobotu 8.11.2008 odohrali naše mladé hráčky majstrovské zápasy v Nitre vo vekovej kategórií staršie mini. Oba zápasy boli dramatické až do konca a v oboch zápasoch sme podľahli dievčatám z Nitry. V prvom zápase o jeden kôš a to výsledkom 37:39. V druhom zápase o tri body 32:35.
K zápasu ťažko niečo povedať. Nitrianky boli dravšie za loptou a rozhodne technickejšie, hrali do prienikov a my sme z nepochopiteľných dôvodov z veľkej diaľky obstreľovali kôš. Ani ten výsledok ma tak nemrzí, ako spôsob akým sme hrali. Máme sa čo učiť a doháňať. Dievčatá máme šikovné a chuť k učeniu je, tak verím, že doma ich vysoko porazíme.

V sobotu tiež boli vycestované aj naše ženy do Bratislavy, kde odohrali zápas s B.S.C. Bratislavou. Sobotňajší deň bol dosť neúspešný pre náš klub respektíve naše dievčatá. S B.S.C sme prehrali 84:48. Tu by som podotkol, že výsledok celkom nezodpovedá podanému výkonu, pretože dievčatá hrali dobre, ale ako sa vraví: „proste nepadalo". Najviac bodov Sašena Porubská - 11 a potom Soňa Ledecká - 10.

Nedeľa mi priniesla krásny zážitok z Basketbalu. Hrali sme proti 1. družstvu v tabuľke a to sú Lúky Bratislava. Mali sme posilu. Do hry sa zapojila Lucia Krč-Turbová, ktorá svojimi skúsenosťami z extraligy veľmi pomohla družstvu. Nemyslím tým len po výkonnostnej stránke, ale viditeľne nám pomohla aj po psychickej stránke. Po prvej štvrtine sme prehrávali s najsilnejším družstvom v lige 19:16. Polčas bol už v prospech nás a to 30:39 Do poslednej štvrtiny sme vchádzali za stavu 47:61 v prospech MBK Stará Turá. V poslednej štvrtine začala „úradovať" bývalá extraligová hráčka Kamila Pudišová, ktorú sme nevedeli ubrániť v rozhodujúcich momentoch a na to sme doplatili. Nakoniec sme prehrali 76:75. Výkon rozhodcov nekomentujem a ani stolíka. Mali sme dostatočný náskok, mohli sme ho udržať ale...

Na záver: Bol to jeden krásny zápas plný emócií a napätia až do záverečného hvizdu. Strelci: - tradične najviac bodov nastrieľala len 17-ročná Saška Porubská - 27 bodov, Lucia Krč-Turbová alias „Škero" - 25 bodov