Prvoaprílový basketbalový víkend staroturanských basketbalistiek

V piatok prvého apríla sa stretli na domácej pôde kadetky Starej Turej proti Leviciam. Nakoľko nás obchádzajú choroby v celom klube, nevyhli sme sa ani tu veľkej absencii hráčok. Družstvo muselo byť doplnené o dievčatá z kategórie žiačok.  Ako sa vraví, že prvý apríl je deň vtákov, tak v takom duchu sa niesol aj zápas. Korunku najväčšieho vtáka by si zaslúžil za svoje výroky a osočovanie rozhodcov a nakoniec aj napadnutie mojej osoby levický manažér. To bolo asi jediné, na čo sa zmohli Levice. Výsledok 113 : 30 hovorí za všetko. Naše dievčatá podali výborný výkon.
Zostava družstva : Aja Potúčková, Bianka Krajčušková, Ema Mihaljevičová, Kaja Rzavská, Dominika Labudová, Mirka Držíková, Kika Minárechová, Radka Martinčičová, Magda Dlouhá.
Nešťastný prvý apríl bol pre Kristínu Minárechovú, ktorá si v poslednej štvrtine urobila výron členku s puknutou kosťou.

V sobotu nás čakal húževnatý súper v kategórií žiačok so Šamorína. To čo sa udialo na ihrisku bolo pre mňa neuveriteľným sklamaním a rozčarovaním z predvedeného výkonu dievčat. Podcenenie súpera, koncentrácia na bode mrazu, obyčajná chuť za víťazstvom absentovala. Nemôžeme sa vyhovárať na choroby,  pre ktoré nám chýbali  hráčky. Na zápas nastúpili : Martinčičová, Rzavská, Beláková, Labudová, Mihaljevičová, Naďová, Papuláková, Michalcová. Tieto slečny si asi povedali, že zápas sa vyhrá sám. Po polčase to bolo o 30 bodov v prospech súpera. Nakoniec zápas doviedol do víťazného konca Šamorín. Stav 79 : 70. Keď budú dievčence takto pristupovať k svojím povinnostiam, môžu sa rýchlo rozlúčiť s postupom na MSR. Treba pochváliť vynikajúcu obranu Šamorína. Totálne vygumovali svojou obranou Karin Rzavskú a v prvom polčase aj Radku Martinčičovú. A naopak, naša obrana sa ani nedá nazvať obranou, ale len takým zavadzaním na ihrisku. Zápas čo zápas tie isté nedostatky a chyby. Nie u všetkých, ale v tíme máme zopár superstáristov tohto charakteru.
Veľmi som sklamaný aj s prístupom rodičov. Ani jeden neprišiel pozrieť a povzbudiť svoje deti. A vlastne, prečo by som mal ako tréner očakávať nejaké zanietenie hráčok pre tento šport, keď v domácom prostredí nie sú dostatočne motivované a podporované. Stále si niektorí rodičia myslia, že sme záujmový školský krúžok kde si na pár hodín odložia svoju ratolesť a majú vystarané! Všetci očakávajú nejaké výsledky, ale ako sa vraví: „ bez práce nie sú koláče!“ Bola to čierna sobota pre žiacke družstvo Starej Turej. Máme dva zápasy na to, dievčence a vážení rodičia, aby sme zabojovali o postup na MSR.

Nedeľný zápas kadetiek sa odohral v Seredi. Pri tomto zápase si už aj samotný predseda robil srandu, že za Turú hrajú samí legionári. Nebudem rozpisovať odkiaľ pochádzajú hráčky, ale originál Turanka nebola ani jedna. A presne tu vidieť, ako si domáci vážia nadštandardné podmienky a chcú aby ich deti niečo robili. Keď niektorí rodičia s deťmi dokážu dennodenne precestovať za tréningami vyše 60 km a z domácich dievčat Stará Turá nedokáže postaviť družstvo, tak to je na zaplakanie. Vážení Turanci, trošku sa prebuďte, pozrite sa a porovnajte čo máte!
Aby som sa vrátil k zápasu. V prvej štvrtine sme podali trošku rozpačitý výkon. Ostatný priebeh prešiel veľmi hladko. Konečný stav pre Starú Turú 103:41.

Slovko na záver:
Neberte to ako kritiku, ale ako výzvu. Na to, aby sme udržali tradíciu a dobré meno v basketbale na Starej Turej, potrebujeme Vás obyvatelia Starej Turej.

Príďte nás podporiť 16. apríla 2011, kedy kadetky odohrajú v športovej hale v Starej Turej svoj ďalší ligový zápas proti Zvolenu a družstvo žiačok  životne dôležitý postupový zápas proti Nitre na Majstrovstvá Slovenskej republiky v basketbale.