MBK Stará Turá informuje

MBK Stará Turá

Mladšie mini z Trnavy s plným bodovým ziskom.
V sobotu 7.3.2009 zohrali mladšie mini majstrovské stretnutia v Trnave. I keď z rôznych príčin vycestovalo len 11 z 18 hráčok na súpiske, potvrdili v oboch stretnutiach rolu favorita a vcelku hladko vyhrali. Žiaľ, opäť sa nevyvarovali hluchých miest a presvedčili sa, že ani chvíľkové podcenenie súpera sa nevypláca - napr. druhá štvrtina druhého zápasu, keď sme inkasovali 11 bodov, pričom v ďalších 7 štvrtinách len 10 bodov.

BK AŠK Slávia Trnava - MBK Stará Turá 7:53 /1:28/ a 14:63 /11:31/.

Staršie žiačky majú posledné dve dvojičky doma.
Prvými z nich boli uplynulý víkend dievčatá z Bardejova a Popradu. V sobotu sme na Bardejovčanky chvíľu čakali a to naše dievčatá akoby uspalo. Prvú štvrtinu vysoko prehrali. Nulová obrana a maximálne nepresné prihrávky, resp. niekedy maximálne presne súperkám do rúk. To bol scenár prvej časti hry. Druhé dejstvo bolo však plne pod našou kontrolou a naša druhá päťka, ak sa tak dá basketbalovou terminológiou nazvať druhá štvrtina, nakoľko na súpiske bolo napísaných len deväť našich dievčat, bravúrne otočila skóre. Tretiu štvrtinu opäť naše dievčatá moc nezvládli a to súperiek bolo len päť na celý zápas, ale v poslednej časti hry zasa zabojovali a keď sa súperkám vyfaulovala jedna z opôr, víťazstvo, aj keď „ŤAŽKO UTRPENÉ", bolo doma. Stav po poslednej siréne 91:65.
Nedeľa však už s výnimkou prvej štvrtiny, ktorú vyhrali naše dievčatá, bola plne v réžii dievčat z Popradu. Konečný výsledok 55:104 sa veľmi ťažko komentuje. Našich deväť dievčat, ktoré sa výkonnostne dajú zaradiť do niekoľkých kategórii hralo proti dvanástim basketbalistkám z Popradu, ktoré možno až na dve sú všetky z jedného vreca. Nám ale o takéto delenie nejde. Dievčatá si zahrali a spomenutú prvú štvrtinu trénerovi hosťujúceho družstva poriadne zdvihli hladinu adrenalínu v krvi.
Nakoľko zápas s Cassoviou Košice majú dievčatá predohraný, na posledné dvojičky Sereď a Zvolen si tak na domácej palubovke počkajú do 4. resp. 5. apríla. Predtým ich však doma čaká tuhý dvojzápasový boj o postup na Majstrovstvá Slovenska v kategórii žiačok s Piešťanmi túto sobotu, 14.3.2009 o 12:15 a 13:45. Ako diváci ste vítaní. Potrebujeme každý hlas.