Ženy MBK Stará Turá odohrali vonku ďalšie dva majstráky

V sobotu 21.2.2009 sme boli hosťami v športovej hale na Domkárskej Filozofu Bratislava. Basketbalové stretnutie ťažko nazvať nejako inak, pretože miestami sa to na basketbal skoro vôbec nepodobalo. Stále robíme tie isté chyby. Nepresná prihrávka, zbrklosť a strach, aj keď neviem z čoho. Taký mala charakter naša hra v tomto stretnutí.
Polčas 52:48
Výsledok 72:65
Strelci: Porubská 22, Pažická 19, Málková 8, Nerádová a Ledecká 5, Krýslová 4, Uhrínová 2

A v nedeľu 22.2.2009 sme boli hosťami Slovana Bratislava. Posilniť nás prišla aj Lucia Krč-Turbová. V prvej štvrtine boli dievčatá asi usedené po ceste, tak im chvíľu trvalo, kým sa našli na ihrisku. Hrali sme, ako sa povie, easy basket čiže bez obrany. Do polčasu sme však uhrali výsledok na 39:38 vďaka skoncentrovaniu sa a zlepšeniu obranných činností. Po tretej štvrtine sme viedli už my 51:58.

Tento zápas bol dramatický až do konca, no nie len kvôli tomu, že sme konečne zacítili možnosť výhry, ale pod dramatickosť hry sa podpísal hlavne pán rozhodca Boleček svojim zvláštnym videním, a k tomu prispôsobeným pískaním. Sám som ukľudňoval hráčky, aby sme nedostali zbytočnú technickú chybu. Ťahali sme sa len o pár bodov. No pán rozhodca dokázal k záveru vytočiť už aj mňa svojou schyzofréniou a vidinami, keď nám vyfauloval jednu z opôr Julku Pažickú a následne Sašene Porubskej stojacej pevne na oboch nohách odpískal kroky. Dostal som „Technickú chybu". Stále sme však vyhrávali. Chýbalo už len 15 sekúnd do konca, mali sme loptu v držaní a vyhrávali o jeden bod. Slovanistky sa snažili urobiť taktický faul. Obíjali naše hráčky po rukách a píšťalka v týchto chvíľach zostávala nemá. Po „sekere" na Sašine ruky, lopta vypadla, následne došlo k stretu dvoch hráčok a odrazu sa do toho ozval hvizd od pána Bolečku. Všetci sme s napätím očakávali, čo sa udeje. Rozhodca prisúdil osobnú chybu Porubskej, a keďže sme mali viac ako 5 faulov, šli sa hádzať trestné hody. Stav po riadnom hracom čase bol 66:66 a nasledovalo predĺženie. Nakoľko nás bolo len 7 hráčok, z toho jedna už vyfaulovaná, a boli sme dosť znechutení, nedokázali sme už, aj keď nemôžem uprieť snahu a bojovnosť našim ženám, za čo ich veľmi chválim, dotiahnuť výsledok do víťazného konca.
Stav po predlžení 83:73
Strelci : Porubská 24, Krč-Turbová 22, Málková 14, Pažická 9, Ledecká 4

Slovo na záver: Ďakujem dievčatám za veľkú bojovnosť, hoci sa pri hre vyskytovali aj chyby, ale tie určite v tomto zápase neboli jediným dôvodom našej prehry. Ďakujem nášmu šoférovi, ktorý okrem toho, že nás bezpečne odviezol na oba zápasy, celý čas výborne povzbudzoval a robil pri našich výbuchoch hnevu akýsi odrazový mantinel, alebo terč??? Šaro ďakujeme. A „ďakujeme" aj pánovi rozhodcovi Bolečekovi za jeho krásny výkon a zviditeľnenie jeho osoby, inak by sa nám to ani nerátalo. „Túžime" mať viac takých talentovaných rozhodcov so schopnosťami vidieť aj to, čo v skutočnosti nie je a nikdy ani nebolo.