Majstrovstvá Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek (Piešťany, 24.- 26.04.2009)

Tak ako je uvedené v nadpise v kategórii starších minižiačok sme sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v basketbale.

Poviem na rovinu. Mal som obavy ako to zvládneme, či tam nepôjdeme len ako turisti. Mal som na to oprávnený dôvod. A presne taký istý, ako som v predchádzajúcom článku vyčítal starším babám a to neúčasť na tréningoch. Dva týždne pred vrcholom sezóny sa dostavovalo maximálne šesť hráčok na tréningový proces. Týždeň pred MSR sme však zlepšili dochádzku a trénovali v plnom počte a nasadení. Samozrejme tým sa nedá dohnať to čo sme zameškali. Tréningom sa nerozumie len ťažká fyzická záťaž. Pod tréningové jednotky spadá v neposlednom rade hlavne pred vrcholným podujatím psychológia, náznaky taktiky, zlepšovanie sa v HČJ, HS.

Možno práve tie zložky, možno práve psychologické nám sťažili nástup na turnaj. Prvý zápas sme hrali proti MAXIM Broker z Košíc. Dievčatá z Košíc boli oproti naším akoby o 2-3 roky staršie. Nie hernou vyspelosťou, ale fyzickou vyzretosťou. Jednoznačne sme mohli vyhrať keby sme sa ich neboli na začiatku zľakli.
MBK Stará Turá - Maxima Broker Košice 44 : 66 (25:23)

Druhý zápas v piatok sme odohrali s UMB 08 Banská Bystrica. Bol to krajší zápas čo sa týkalo basketbalu. Dievčatá sa veľmi dobre poznajú. No napriek tomu už po polčase sme vysoko prehrávali 30:16. Tu ťažko hľadať nejakú chybu. Baby boli namotivované, ba možno až premotivované a zápas nám nevyšiel.
UMB 08 B.Bystrica - MBK Stará Turá 47 : 32 (30:16)

Sobota sa niesla už v našej réžii. Nastúpili sme proti sebavedomému Zvolenu. No hneď od začiatku sme vyvinuli vysoký herný tlak. Dôslednou obranou a krásnou kombinačnou hrou sme zdolali nášho súpera. Trochu sme poľavili len v tretej štvrtine, ale v poslednej sme to dali do poriadku.
MBK Stará Turá - BK ZŠ Zvolen 48 : 36 (29:13)

Krásny Basketbalový zážitok, dúfam nie len ja, ale aj hráčky a všetci diváci mali z derby medzi Starou Turou a Piešťanmi. Zápas a atmosféra bola vypätá od začiatku. Necítil som sa ako na MSR st. žiačok, ale na extraligovom finálovom zápase. Do poslednej štvrtiny bolo skóre ako na hojdačke. V poslednej štvrtine sme dali šnúru ľahkých bodov po sebe a to nám pomohlo. Dievčatá odviedli krásny výkon do poslednej sekundy tohto zápasu.
MBK Stará Turá - ŠBK Piešťany 51 : 37 (24:20)

Nedeľa bola pre nás taktiež dôležitá. Tento zápas nám rozhodoval či skončíme „zemiakoví", alebo bronzoví. Chceli sme medailu za našu celoročnú prácu. Aj keď sa stále hnevám za prístup pred MSR, ale ako povzbudenie a možno uvedomenie si čo musíme spraviť viac, som si veľmi prial, aby sme doniesli domov nejakú medailu.

Rýchlymi protiútokmi a kombinačnou hrou sme ušli v prvom polčase súperovi (17:30) . Druhý polčas akoby sme trochu podcenili, ale udržali sme naše BRONZOVÉ víťazstvo.
BSS Abovia Košice - MBK Stará Turá 41 : 49 (17:30)

Slovo na záver:
Ďakujem hráčkam za krásne Majstrovstvá a dúfam, že do budúcna budeme pristupovať nie len na zápasy pekne disciplinovane, ale aj k tréningovým procesom.

Bronzové čučoriedky :
Martinčičová Radka, Papuláková Zuzka, Rzavská Karinka, Naďová Danka, Míková Miška, Kostelná Lucka, Talčíková Katka, Mihaljevičová Ema, Michalcová Mirka, Redajová Saška, Málková Dianka, Hanáková Sisa, Moravčíková Aďka

Ďakujem aj asistentke Júlii Pažickej za pomoc s družstvom.
A v neposlednom rade chcem naozaj veľmi poďakovať rodičom všetkých hráčok, ktorí boli vzorne na každom zápase a robili nám FUN KLUB. Bolo to krásne, keď baby mali pre koho hrať, keď ste nás prišli povzbudiť. Bolo to super, vidieť v akej sile sme prišli po medaile. Tvorili sme jeden úžasný zdravý tím.

Tak ako som hrdý na hráčky, som hrdý aj na Vás vážení rodičia.