Chaos, dráma, beznádej a radosť pod basketbalovými košmi

V piatok 6.2. 2009 predohrávali 1.ligu ženy. Súperom bol B.S.C. Bratislava. Už po prvej štvrtine zápasu sme prehrávali vysoko 29:18 a po chaotickom výkone bratislavčanky náskok ustrážili až do konca. S výkonom našich žien som v tomto zápase vôbec nebol spokojný. Konečný stav 75:88 pre BSC Bratislava.
Strelci: Pažická 28, Porubská a Ledecká po 15.

V sobotu 7.2.2009 sme hostili Lúky Bratislavu, lídra tabuľky 1. ženskej ligy. Tu sme podali o niečo lepší výkon, keď sme po prvej štvrtine viedli 28:16. V podstate sa však scenár súboja s týmto súperom z prvého zápasu v Bratislave zopakoval. Polčas sme ešte vyhrávali 46:39, no v poslednej štvrtine zápasu sme dostali šnúru 10 bodov a do konca sme sa ťahali o 3 body. Nakoniec sme podľahli 81:82.
Strelci: Pažická 28, Porubská 24.

Po ženách na palubovku vybehli aj naše žiačky. Ich súper boli takisto Lúky Bratislava a nemôžem si pomôcť, je to súper, s ktorého majú naše žiačky notorický strach. Pritom ešte pred dvoma rokmi s nimi hrávali úplne bez problémov. Potom ale v dievčatách niečo zašramotilo a už bol komplex vyrobený. Nečudujem sa však, na bratislavčankách bola vidieť radosť z hry a hlavne chuť hrať. Naše dievčatá hrať tuším „museli". A o tom bol aj prvý výsledok 38:92. V druhom zápase dokázali dať o niekoľko bodov viac, obrana však bola rovnako beznádejná a prehra 57:94 znamenala 2 body za dva zápasy.

Staršie mini chcú ísť na Slovensko. V sobotných posledných zápasoch to odkázali všetkým súperkám po víťazstvách nad Piešťanmi. Na začiatku, hlavne v prvom zápase, sme hrali nemastno neslano. Pomalý pohyb za loptou, slabé nasadenie v útoku. Do konca prvého zápasu sme sa však prebrali a vyhrali sme 38:28. Druhý zápas už bol po hracej stránke o niečo krajší a hneď sa to odzrkadlilo aj na výsledku 53:26.
Všetky dievčatá urobili za posledné mesiace kus dobrej práce, ale obzvlášť dobre v zápasoch zahrali Redajová, Kučerová a Míková.